XXVI  Niedziela  zwykła

27.09.2020

 

 1. Kościół, wypełniając wolę Bożą, wzywa do nawrócenia, a także do nadziei, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego i wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Dlatego podczas dzisiejszej Eucharystii chcemy się modlić szczególnie o świętość naszych rodzin. W związku z tym dzisiaj, po odczytaniu listu księdza biskupa ordynariusza, małżonkowie obecni na Mszy św. odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.
 2. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 3. Wczoraj podczas Mszy św. ślubnej padł komputer (zapalił się!) przy organach – póki nie zostanie naprawiony lub nie kupimy nowego, trzeba będzie śpiewać z pamięci.
 4. Dzisiaj o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego w kościele św. Marii Magdaleny odbędzie się kolejne spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
 5. W auli św. Jana Pawła II w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej rozpoczyna się w poniedziałek 28 września o godz. 19.15 cykl comiesięcznych wykładów zatytułowanych: „Uwierz, abyś zrozumiał, zrozum abyś uwierzył”. Pierwszym prelegentem będzie dziennikarz naukowy „Gościa Niedzielnego” dr Tomasz Rożek. Plakat w gablotce.
 6. W naszym kościele w środę pół godziny przed Mszą św. różaniec, a po Mszy św. nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 7. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik. W każdy dzień powszedni (z wtorkami włącznie) o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo różańcowe. Zapraszam na nie dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci i młodzież przygotowująca się do bierzmowania będą otrzymywać po nabożeństwie obrazki.
 8. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą św., a w czwartek i piątek od godz. 17.00 do momentu rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego.
 9. W czwartek o 17.00 Godzina Święta, podczas której o 17.30 rozpoczniemy odmawianie różańca. W tym dniu nie ma Mszy św. szkolnej.
 10. W piątek po Mszy św. porannej wyjazd do chorych – proszę ich zgłaszać w zakrystii. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe prowadzone przez kandydatów do bierzmowania, a o godz. 18.00 pierwszopiątkowa Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej oraz dla uczniów szkół średnich. Po Mszy św. w kościele katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
 11. W sobotę zapraszam na Mszę św. poranną, a następnie do salki przy kościele Dzieci Maryi z klasy V do VIII na spotkanie, które zakończy się o godz. 9.30.
 12. W sobotę nabożeństwo różańcowe rozpocznie się o godz. 17.15 i będzie połączone z wypominkami za zmarłych.
 13. W sobotę 3.10. o godz. 19.30 w kościele oo. Bonifratrów w Cieszynie odbędzie się premiera płyty Scholi Una Voce p.t. „Tota pulchra es” z udziałem zespołu muzyki dawnej Scandicus. Wstęp wolny. Plakat w gablotce.
 14. Bóg zapłać mieszkańcom Chłodnej nr. 3a, 10, 12 i 21 oraz ul. Wiosennej nr. 3, 4, 8 i 11 za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Wiosennej nr. 20, 22, 23, 24, 28, 32, 36, 37, 41 i 43.
 15. W przedsionku kościoła można nabyć nowe numery „Wieści z Serca”, "Gościa Niedzielnego" i październikowy numer „Małego Gościa”. Są tam także kalendarze rolnicze dla miast i wsi (po 20,- zł) i kalendarze ze św. Janem Pawłem II po 5,- zł.