XXVIII  Niedziela  Zwykła
13.10.2019

 1. Wszystko otrzymaliśmy od Boga. Warto na początku Mszy św., na którą przychodzimy z różnymi intencjami i prośbami, zadać sobie pytanie, kiedy i za co ostatnio dziękowaliśmy Panu Bogu. W Ewangelii zobaczymy dziesięciu uzdrowionych trędowatych, z których tylko jeden przyszedł podziękować. Usłyszymy też wezwanie: "za wszystko dziękujcie Bogu". Niech wdzięczność naszych serc towarzyszy tej eucharystycznej modlitwie.
 2. Dziś po raz 19-ty obchodzimy Dzień Papieski, tym razem pod hasłem "Wstańcie, chodźmy!". Składka zbierana do puszek przed kościołem przeznaczona jest na fundusz stypendialny. Natomiast składka podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
 3. Dzisiaj zamiast kazania po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 4. Zachęcam gorąco (nie tylko dzieci) do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.00.
 5. W godzinach kancelaryjnych można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. W przedsionku są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę o wypełnianie ich czytelnie i z dopiskiem „jednorazowe” lub „roczne”. Wypominki jednorazowe można składać w kancelarii lub zakrystii, wypominki roczne proszę składać bezpośrednio u ks. proboszcza. Przy okazji przypominam o uprzątnięciu grobów na zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych i o opłatach cmentarnych za groby. Do najbliższego numeru „Wieści z Serca” zostanie dołączona lista nieopłaconych grobów. W przedsionku kościoła można nabywać już nowe znicze i wkłady do zniczy.
 6. Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego dyrekcja i pracownicy Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego zapraszają na poniedziałek 14 października na godz. 8.00 do kościoła św. Marii Magdaleny na Mszę św. w intencji pacjentów i pracowników Pogotowia.
 7. Najbliższy poniedziałek to Dzień Edukacji Narodowej. Różaniec w tym dniu poświęcimy w intencji wszystkich Pracowników Oświaty, zwłaszcza z naszej Parafii.
 8. W poniedziałek po Mszy św. w salce przy kościele dodatkowe spotkanie dla chętnych kandydatów do bierzmowania.
 9. We wtorek obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 10.00 w kościele św. Elżbiety będzie odprawiona Msza św. w tej intencji.
 10. We wtorek po Mszy św. w salce przy kościele odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.
 11. W czwartek 17 października odbędzie się przełożona sprzed tygodnia wycieczka parafialna w Beskid Śląsko-Morawski. Wyjazd autokaru z parkingu przykościelnego o godz. 8.00, powrót przed 17.00.
 12. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci ze szkoły podstawowej od klasy I do VII. Mszę św. odprawię w intencji wszystkich Nauczycieli i Pracowników Szkoły Podstawowej nr 7, a także Nauczycieli mieszkających na terenie naszej parafii. Po Mszy św. w salce przy kościele kolejne dodatkowe spotkanie dla chętnych kandydatów do bierzmowania.
 13. W piątek o godz. 18.00 Msza św. młodzieżowa. Z racji III piątku miesiąca modlimy się w tym dniu szczególnie do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. młodzieżowej odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 14. W sobotę nie będzie spotkania Dzieci Maryi. Natomiast o godz. 9.00 w salce na probostwie odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla lektorów.
 15. Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 października, w kościele św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. Rozpoczęcie o godz. 10.00 Mszą świętą.
 16. Ojcowie dominikanie z Hermanic zapraszają na powakacyjny wykład w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary na sobotę 19.10. na godz. 15.00. Temat: „Bóg feminista? Stary Testament czytany przez kobietę”.
 17. Szkolne Koło Caritas zaprasza wszystkich do budowy studni w Czadzie w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego „Ugaśmy pragnienie”. Na ten cel zbieramy niepotrzebną zniszczoną srebrną biżuterię (pęknięty pierścionek, rozerwany łańcuszek, kolczyk bez pary itp.). Przy Ołtarzu Bożego Miłosierdzia stoi słoik, do którego można wkładać biżuterię. Zbiórka potrwa do 10.11.2019 r.
 18. Katechezy przygotowujące dorosłych do bierzmowania rozpoczynają się przy parafii katedralnej św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Pierwsze spotkanie i zapisy odbędą się w piątek 25 października o godz. 19.00 w sali parafialnej przy ul. Schodowej 3. Cykl obejmuje 11 spotkań.
 19. Bóg zapłać mieszkańcom Kępnej nr. 3, 8, 10, 12, 13b, 13c, 21, 25, 29, 29a i 31a za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę mieszkańców ul. Olchowej nr. 1, 4, 5, 7, 9, 11, 12, 15, 18, 21, 25, 31 i 35.
 20. W przedsionku kościoła można nabyć nowy numer "Gościa Niedzielnego".
 21. Na koniec chciałbym jeszcze bardzo podziękować wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości związanej z poświęceniem pomnika nagrobnego zamordowanych we wrześniu 1939 r. w Piaskowniku 12-tu Powstańców Śląskich. Bardzo dziękuję Panu Dyrektorowi i Nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 7 w Krasnej, Pani Katechetce, wszystkim zaangażowanym Uczniom, naszemu Chórowi Parafialnemu „Ave”, pocztom sztandarowym OSP Krasna i hufca młodzieżowego, a także Paniom, które posługiwały później przy stole. Bardzo dziękuję też Parafianom za wspólną modlitwę. Wszystkim: „Bóg zapłać!”.

 

 

 

 


Zwracam się z uprzejmą prośbą o umieszczenie informacji do parafian o możliwości skorzystania z Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.

Punkt prowadzony jest w Cieszynie, ul. Bielska 4, budynek Pawilonu Diagnostyczno - Zabiegowego Szpitala Śląskiego (wejście A3) w dniach:

- poniedziałek 15:00 - 19:00

- wtorek 15:00 - 19:00

- środa  15:00 - 19:00

- czwartek 15:00 - 19:00

- piątek 8:00 - 12:00

Proponujemy wcześniejszą rejestrację telefoniczną, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30 pod numerem telefonu (33) 4777239.

Porady udzielne są przez adwokatów bezpłatnie, dlatego też zachęcamy do skorzystania z tej formy pomocy udostępnionej na mocy ustawy.

 

 

Ogłoszenia