XXXIII  Niedziela zwykła
18.11.2018

 1. W śpiewie przed Ewangelią usłyszymy słowa: „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym”. Mimo tego, że nasze życie płynie normalnym torem, nie możemy jednak zapominać o zapowiedzi powtórnego przyjścia Chrystusa, kiedy nastąpi koniec tego świata. Wyrazem naszego czuwania w oczekiwaniu na ten dzień jest życie w prawdzie i pamięć o Bogu w naszej codzienności.
 2. Modlimy się dzisiaj w intencji ks. bp. Romana Pindla z okazji jego imienin.
 3. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby diecezji.
 4. W poniedziałek kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 5. Na wtorek chcemy zorganizować sprzątanie cmentarza z liści. Bardzo proszę chętne osoby do pomocy po Mszy św. porannej. Trzeba zabrać ze sobą grabie do grabienia liści. Całością będzie kierował pan kościelny Michał Franek.
 6. W środę pół godziny przed Mszą św. różaniec, a po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek o godz. 18.00 Msza szkolna dla dzieci. W tym dniu przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej – módlmy się szczególnie w intencji naszego pana organisty i chórzystów.
 8. W piątek o 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja, a o godz. 18.00 Msza św. młodzieżowa.
 9. W najbliższą sobotę spotkanie Dzieci Maryi w salce przy kościele od godz. 9.00 do 11.00.

10. Szkolne Koło Caritas organizuje akcję "Prezent od św. Mikołaja" dla dzieci osieroconych będących pod opieką hospicjum św. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie i podopiecznych domu dziecka. Na ten cel można przekazać: słodycze, przybory szkolne, kosmetyki. Dary można przynosić do zakrystii lub do pani katechetki Anny Ficoń do 01.12.2018.11. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom różańców dla Rwandy i Burundi. Wysłaliśmy 178 różańców na adres Fundacji „Złota Róża”.

 1. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Śnieżnej nr. 24, 39a, 49, 59, 61 i 69 za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Na najbliższą sobotę na godz. 10.00 proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Kępnej nr. 3, 8, 9, 10, 12, 13b, 13c, 16, 21, 23, 25, 28, 29, 29a i 31a.
 2. W przedsionku kościoła można nabyć nowy numer "Gościa Niedzielnego", kalendarze, a także znicze na groby naszych zmarłych. Natomiast w zakrystii są do odebrania zamówione mszaliki dla dzieci.
 3. W gablotce wisi informacja dotycząca organizowanej przez ks. Jakuba Krupę pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela.