Niedziela Zesłania Ducha Świętego

31.05.2020

 

 1. Dzisiaj mija 50 dni od zmartwychwstania Jezusa. Tego dnia Maryja i Apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Wierzymy, że również na nas, zebranych w Wieczerniku Kościoła, Bóg zsyła swojego Ducha, który nas umocni i rozpali w nas miłość. Wołajmy z wiarą: „Przyjdź, Duchu Święty, ja pragnę…” i pozwólmy Mu działać w naszym życiu.
 2. Od dnia dzisiejszego nie obowiązują już limity dotyczące ilości osób mogących brać udział w liturgii Kościoła.
 3. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Polecam ją Waszej ofiarności.

 

 1. Kończymy dziś w liturgii okres wielkanocny; jutro rozpoczyna się okres zwykły. Jeszcze do następnej niedzieli, Niedzieli Trójcy Świętej, istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, do których zobowiązują każdego katolika przykazania kościelne: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty i przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Zachęcam gorąco do wzięcia w nim udziału. Jeszcze tylko dzisiaj obowiązuje dyspensa ks. biskupa ordynariusza od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej ze względu na koronawirusa. Dlatego tuż po nabożeństwie majowym udzielę Komunii św. tym, którzy nie mogli uczestniczyć w Mszy św. Od przyszłej niedzieli dyspensa zostaje zawężona wyłącznie do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.
 3. Od jutra zapraszam serdecznie na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 17.30 (we wtorki po porannej Mszy św.), a w niedziele o godz. 15.00.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu modlimy się szczególnie w intencji dzieci z racji ich święta. Po Mszy św. w kościele odbędzie się obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.
 5. W środę 3 czerwca przypada nasza coroczna całodzienna adoracja w ramach diecezjalnej stałej adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy św. o godz. 7.30, a zakończy Mszą św. o godz. 18.00. Porządek adoracji:

      - od godz.  8.00 do 9.00 - mieszkańcy ul. Wiosennej

      - od godz.   9.00 - 10.00 - mieszkańcy Gumien

      - od godz. 10.00 - 11.00 - mieszkańcy ul. Bielskiej

      - od godz. 11.00 - 12.00 - mieszkańcy ul. Mlecznej

      - od godz. 12.00 - 13.00 - mieszkańcy ul. Kwiatowej, Sadowej, Czereśniowej, Ustrońskiej        

      - od godz. 13.00 - 14.00 - mieszkańcy ul. Wiśniowej, Kątowej, Śnieżnej

      - od godz. 14.00 - 15.00 - mieszkańcy ul. Kępnej

      - od godz. 15.00 - 16.00 - mieszkańcy ul. Olchowej

      - od godz. 16.00 - 17.00 - mieszkańcy ul. Br. Miłosiernych, Gospodarskiej, Wiślańskiej,

                                               Chłodnej i Rolnej

           - od godz. 17.00 - 17.30 - dzieci i młodzież szkolna.

           Plan adoracji wywieszony jest w gablotce i na stronie internetowej parafii. Bardzo proszę

           wszystkich Parafian o włączenie się do wspólnej modlitwy adoracyjnej. Po Mszy św.

           wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie podczas nabożeństw czerwcowych, a w czwartek i piątek od godz. 17.00. Na czwartek zapraszam do spowiedzi szczególnie dzieci i młodzież.
 2. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 17.00 Godzina Święta połączona z nabożeństwem czerwcowym. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele.
 3. W piątek po porannej Mszy św. wyjazd do chorych. Proszę ich zgłaszać w zakrystii.
 4. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się pierwsza spowiedź dla 5-cio osobowej grupki dzieci pierwszokomunijnych. O godz. 17.15 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych wypominanych, a potem odprawimy nabożeństwo czerwcowe.
 5. W dwie najbliższe niedziele (7 i 14 czerwca) o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klasy III.
 6. Bóg zapłać państwu: Raszkom i Potyszom za sobotnie posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty.
 7. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy do tej pory składali ofiary na konto parafialne, mnie osobiście i do skarbonki na prawym filarze kościoła. Niech Wam Pan Bóg obficie wynagrodzi hojność serca.
 8. Przypominam o wsparciu modlitewnym naszych chorych parafian: Anny Dziadek, Marka Milaty i Mateusza Mazurka. Bóg zapłać za każdą modlitwę!