II Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2024

 

 1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera swoich uczniów na górę i przemienia się wobec nich. Doświadczenie Bożej chwały, które dane jest Piotrowi, Jakubowi i Janowi, ma ich umocnić na drodze naśladowania Mistrza i konfrontacji ze skandalem krzyża. Tego samego mają nas nauczyć rozpoczynające się dziś Misje parafialne. Dzięki słowu ks. Tomasza Chrzana, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej, mamy ożywić naszą wiarę i przygotować serca na oglądanie chwały Boga.
 2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Natomiast po Mszy św. ofiarą do puszki wspieramy dziś dzieci Afryki w ramach dzieła misyjnego „Ad gentes”.
 3. Zapraszam serdecznie dzisiaj na godz. 15.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi dziś ks. misjonarz.
 4. Program misji wywieszony jest w gablotce, na stronie internetowej parafii, dołączony był do „Wieści z Serca” i na luźnych kartkach wystawiony w przedsionku. Bardzo proszę o takie ustawienie sobie obowiązków, by móc każdego dnia (rano o 7.30 lub wieczorem o 18.00) uczestniczyć we Mszy św. z nauką misyjną.
 5. W poniedziałek podczas Mszy św. odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne, których istotą jest podtrzymanie i rozwój naszej wiary.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej na cmentarzu będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych.
 7. W środę przed Mszą św. wieczorną różaniec, a po Mszy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.
 8. W czwartek o godz. 16.30 Msza św. dla dzieci i droga krzyżowa dla dzieci.
 9. W piątek przypada I piątek miesiąca. Po Mszy św. porannej odwiedziny chorych – proszę ich zgłaszać w zakrystii. W tym dniu podczas obu Mszy św. zostanie udzielony chorym i starszym Parafianom sakrament namaszczenia chorych. Spowiedź św. w tym dniu od godz. 17.00. O godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 18.00 droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
 10. W sobotę od godz. 9.30 do 11.00 w salce przy kościele spotkanie Dzieci Maryi.
 11. W sobotę zakończenie misji. Składka w tym dniu będzie przeznaczona dla Księdza głoszącego nam misje. Podczas obu Mszy św. ks. Tomasz udzieli nam misyjnego błogosławieństwa. Podczas wieczornej Mszy św. nastąpi poświęcenie odnowionego krzyża misyjnego przed naszym kościołem.
 12. W kolejnym tygodniu rozpoczną się w naszej parafii kurialne wizytacje kanoniczne. W poniedziałek 4 marca ks. Piotr Hoffmann dokona wizytacji kancelaryjnej, a następnie o godz. 18.00 odprawi Mszę św. w intencji wszystkich grup modlitewnych w naszej Parafii. Zapraszam na tę Mszę św. wszystkich członków Róż Różańcowych, Apostolstwa Dobrej Śmierci i Margaretek. Po Mszy św. w salce przy kościele spotkanie dla liderów tych grup.
 13. We wtorek 5 marca ks. wikariusz generalny Marek Studenski dokona wizytacji katechetycznej, a o godz. 18.00 chce się spotkać z parafialną Radą Duszpasterską i Radą Ekonomiczną. Już dzisiaj proszę wszystkich członków tych grup, aby tak ustawili sobie zajęcia i obowiązki, by mogli w tych spotkaniach uczestniczyć.
 14. W środę 6 marca odbędzie się wizytacja gospodarcza, której dokona ks. Robert Samsel.
 15. Bóg zapłać mieszkańcom Mlecznej nr. 5, 13, 16a, 16b, 16c, 31, 38, 40 i 42 oraz ul. Bielskiej 178f za posprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty. Na najbliższą sobotę po Mszy św. porannej proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Mlecznej nr. 49, 51, 55b, 57, 64, 65, 67, 69, 70, 81, 81c i 83b oraz ul. Chłodnej nr. 3a, 8, 10, 11, 12, 19 i 21.
 16. Serdecznie dziękuję firmie panów Mirosława i Mateusza Dudów za wykonanie ostatniego już mebla do prawej zakrystii i odnowienie krzyża misyjnego. Dziękuję też p. Elżbiecie Pieczonce za naprawy sprzętu elektrycznego.
 17. W przedsionku kościoła można nabyć nowe numery „Gościa Niedzielnego” i marcowy numer „Małego Gościa”. Są już także wielkanocne paschaliki – ofiara za duże min. 22,- zł, za małe min. 12,- zł.
 18. W gablotce wywieszony jest plakat dotyczący weekendowych rekolekcji małżeńskich dla małżeństw, które chciałyby poprawić wzajemne relacje albo choćby wspólnie przeżyć weekend na sposób duchowy.
 19. Jest tam też wywieszony plakat dotyczący zapisów na pieszą pielgrzymkę z Bielska-Białej do Łagiewnik od 30.04. do 3.05.2024. Zapisy w Cieszynie w parafii św. Marii Magdaleny lub na stronie internetowej pielgrzymki od 25 lutego do 7 kwietnia.

 

 

 

Misje parafialne

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Cieszynie Krasnej

Sobota, 24 lutego

18.00 Msza św. z nauką misyjną

 

Niedziela, 25 lutego

Moja wiara – moja tożsamość

8.00   Msza św. z nauką misyjną

10.30 Msza św. z nauką misyjną

15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 

Poniedziałek, 26 lutego

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

7.30   Msza św. z nauką misyjną i odnowieniem przyrzeczeń chrztu św.

18.00 Msza św. z nauką misyjną i odnowieniem przyrzeczeń chrztu św.

 

Wtorek, 27 lutego

Trzy prawdy o sumieniu

7.30   Msza św. z nauką misyjną

18.00 Msza św. z nauką misyjną

Po wieczornej Mszy św. modlitwa za zmarłych na cmentarzu parafialnym

 

Środa, 28 lutego

Krzyż jest wpisany w życie każdego chrześcijanina

7.30   Msza św. z nauką misyjną i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich

18.00 Msza św. z nauką misyjną i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich

 

Czwartek, 29 lutego

Nigdy nie trać nadziei

7.30   Msza św. z nauką misyjną

16.30 Msza św. szkolna z nauką dla dzieci

Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla dzieci

18.00 Msza św. z nauką misyjną

 

Piątek, 1 marca

Miłość przemienia świat

7.30   Msza św. z nauką misyjną i sakramentem namaszczenia chorych

Po Mszy św. porannej odwiedziny chorych

17.00 Spowiedź misyjna

18.00 Msza św. z nauką misyjną i sakramentem namaszczenia chorych

          Po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa

 

Sobota, 2 marca

Wierzę w Kościół Chrystusowy

7.30   Msza św. z nauką misyjną i błogosławieństwem misyjnym

18.00 Msza św. z poświęceniem krzyża misyjnego, nauką misyjną i błogosławieństwem misyjnym

 

Okazja do spowiedzi – codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek od 17.00.

 

Modlitwa w intencji misji parafialnych

Panie Jezu, który ukochałeś nas do końca i nie chcesz śmierci grzesznika, lecz aby się nawrócił i żył, powierzamy Ci z ufnością czas naszych misji parafialnych i prosimy – ześlij Swojego Ducha Świętego i napełnij Twoją łaską serca wszystkich parafian.

Niech Duch Święty umocni to co słabe, uleczy to co chore, pojedna co skłócone, oświeci to co zakryte ciemnościami grzechu, uwolni to co w kajdanach nałogów i ożywi to co duchowo umarłe.

Niech udzieli Księdzu Misjonarzowi oraz każdemu z nas obfitości Twoich darów i pomoże otworzyć serca na ogrom Twojej łaski. Niech czas misji parafialnych odmieni oblicze naszej ziemi.

Najświętsze Serce Jezusa – zmiłuj się nad nami!

Niepokalane Serce Maryi – módl się za nami!