XVI Niedziela Zwykłą
18.07.2021

 1. Jezus litował się nad ludźmi, którzy byli jak owce nie mające pasterza. Dzisiaj gromadzi nas w tej wspólnocie wiary, aby pouczyć o tym, iż – jak usłyszymy w liturgii słowa – to On jest naszym pokojem. Starajmy się więc podczas Eucharystii otworzyć nasze serca na działanie Jego pokoju.
 2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 3. W najbliższy poniedziałek i w piątek bezpośrednio po Mszy św. do salki przy kościele zapraszam chętnych kandydatów do bierzmowania do zdawania wyuczonego materiału.
 4. W środę pół godziny przed Mszą św. różaniec, a po Mszy św. nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W przyszłą niedzielę – 25 lipca – ze względu na wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszach św. (w sobotę po wieczornej Mszy św. także) dokonamy pobłogosławienia wszelkich pojazdów mechanicznych i kierowców. Przy okazji tego błogosławieństwa – jak co roku – będzie zbierana ofiara w ramach akcji MIVA na pojazdy dla misjonarzy.
 7. W przyszłą niedzielę, 25 lipca 2021 r., będziemy w sposób szczególny modlić się również w intencji ofiar i poszkodowanych w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie oraz w innych krajach Europy.
 8. Przyszła niedziela to ogłoszony przez papieża Franciszka „I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych”, z którym związana jest możliwość uzyskania odpustu:
 • Penitencjaria Apostolska ogłosiła 13 maja dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
  • Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia.
  • Z uwagi na nadal utrzymujący się stan zagrożenia zdrowia i fakt, że niektórzy seniorzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu.
  • Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają "uczynek miłosierdzia", odwiedzając samotną osobę starszą.
 1. Bóg zapłać mieszkańcom Olchowej nr. 1, 4, 5, 7, 21 i 25 za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Na najbliższą sobotę po Mszy św. porannej proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Br. Miłosiernych 33, Gospodarskiej nr. 30, 34, 36, 68, Wiślańskiej 12, Rolnej 22e, 46, 50a oraz Letniej 3, 5 i 7.
 2. W przedsionku można nabyć nowy numer "Gościa Niedzielnego".
 3. Przypominam, że do dzisiaj włącznie w parafii św. Jerzego można się zapisać na Pieszą Pielgrzymkę Cieszyńską na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 4. Urząd Statystyczny w Katowicach przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Prosimy nie odkładać spisu na późniejszy czas, ale spisać się jak najszybciej – najlepiej przez Internet. Szczegóły w gablotce.
 5. Przypomnienie drugie: od roku szkolnego 2021/2022 ZUS będzie przyznawał i wypłacał świadczenie 300+ w ramach projektu „Dobry Start”. Program uprawnia do jednorazowego wsparcia w wysokości 300,- zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada br. tylko drogą elektroniczną:

• na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS: www.zus.pl
• przez bankowość elektroniczną
• za pośrednictwem portalu empatia.mpips.gov.pl.